Spēles sižetsFranceska Scaletta

Sižets ir viena no nozīmīgākajām šīs spēles sastāvdaļām. Tas ir visnotaļ dziļš un asiem pavērsieniem bagāts.
Spēle satur divas stundas video materiāla (cutscenes), kura scenārijs bijis 700 lappušu garš. Tas lieliski saplūst ar spēlētāja darbības ainām, un tiek veidots reālā laikā, izmantojot spēles dzini - kas nozīmē, ka piemēram, ja spēlētājs braucot ir iebuktējis mašīnu un pēkšņi sākas filmiņa, attiecīgais bojājums būs arī redzams tajā, nemaz nerunājot par automašīnas modeli, apģērbu vai ieročiem.

Spēles darbība norisinās no 1943. līdz 1951. gadam fiktīvā ASV pilsētā "Empire Bay" (atsauce uz Ņujorkas štata iesauku "The Empire State"), kas veidota balstoties uz tā laika Ņujorku, kā arī iespaidojoties no Čikāgas un Detroitas.

Galvenais varonis ir Vito Skaleta, kurš dzimis Sicīlijā, taču jau agrā bērnībā viņa vecāki nolēmuši doties pāri okeānam laimes meklējumos uz lielo iespēju zemi - Ameriku. Taču tur ne viss izrādījās tik skaisti - tēvam nepaveicās ar labu darbu, un viss, ko viņš mirstot varēja atstāt savai ģimenei, bija vien liels parāds.

Joe Barbaro

Tā arī, likumsakarīgi, Vito jau jaunībā sapinas ar neīstajiem cilvēkiem un nonāk domstarpībās ar likumu. Piedaloties kādā dārglietu veikala laupīšanā kopā ar savu draugu Džo Barbaro, Vito neizdodas aizbēgt un viņš tiek notverts. Taču viņam tiek piedāvāts cietuma vietā doties armijā. Protams, viņš piekrīt un tiek iemests pašā Otrā Pasaules kara karstumā - Eiropā, dzimtajā Sicīlijā. Operācijas "Haskijs" laikā Vito vienība gandrīz iet bojā, taču viņi tiek izglābti, pateicoties vietējam mafijas bosam. Vēlāk Vito tiek ievainots un viņš tiek atlaists atvaļinājumā uz mājām, kur viņu uzmeklē vecais draugs Džo un "izkārto" iespēju nedoties atpakaļ karā.

Vito satiek māti un māsu, no kuras uzzina par tēva parādu. Vito neredz citu iespēju, kā kopā ar Džo izpildot pasūtījuma noziegumus varētu tikt pie naudas. Pamazām Vito uzzina par trijām pilsētā valdošajām mafijas ģimenēm - Klementes, Vinči un Falkones. Drīz Vito iepazīstas ar Henriju Tomasīno, kurš pieder Klementes ģimenei. Henrijs viņus nodrošina ar darbiņiem, tajā skaitā degvielas talonu (tie kara laikā bija zelta vērtībā) zādzība un veikala laupīšana.

Taču pēc kāda laika, Vito nodod policijai, kā velāk izrādās, kāds klerks, kuram viņš bija pārdevis degvielas talonus. Viņam tiek piespriesti 10 gadi cietumā...

Taču ar to, protams, nekas nebeidzas - cietumā Vito satiek Leo Galanti - Vinči ģimenes pārstāvi, ar kura palīdzību viņam drīz izdodas izkļūt no cietuma. Vito un Džo tiek pieņemti Falkones ģimenē - pie kuriem Džo bija strādājis, kamēr Vito sēdēja cietumā. Kopā viņiem izdodas nogalināt Alberto Klementi - viņu bijušo bosu - par to, ka nodeva viņus.

Pēc tam Vito, Džo un Henrijs iemēģina roku narkobiznesā - pērkot narkotikas no ķīniešiem un pārdodot tās getto. Taču drīz tiek nogalināts Henrijs. Visas pēdas liecina, ka pie vainas ir ķīnieši, tāpēc Vito un Džo steidz viņu atriebt, tomēr pēc tam atklājas, ka Henrijs bijis valdības informators. Ķīnieši savos zaudējumos vaino itāļus , it īpaši donu Vinči. Tāpēc dons Vinči nolaupa Džo, lai noskaidrotu lietas apstākļus. Vito izdodas atbrīvot Džo, bet drīz vien abas atlikušās ģimenes atklāj, kas ir noticis. Leo Galante piedāvā Vito izpirkt savu vainu nogalinot Falkoni, ko viņš ar Džo palīdzību arī izdara.

Draugi:

  • Deus Ex 3
  • Mafia 2 PC Mods Download